Το Παρατηρητήριο για την Εκπαίδευση της Παιδαγωγικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, σας προσκαλεί στην πρώτη του διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα:

«Διδάσκοντας μελλοντικούς εκπαιδευτικούς εν μέσω Covid-19 στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση: Προκλήσεις, Προτεραιότητες και Ευκαιρίες»,

η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 4/02/22 και ώρα 17.30, με τη συμβολή των επιφανών συναδέλφων από διαφορετικές χώρες και πανεπιστήμια, που ευγενικά αποδέχθηκαν την πρόσκλησή μας.

Η συζήτηση θα καλύψει ζητήματα που προέκυψαν από τις εμπειρίες που αποκομίσαμε -τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας στα ΑΕΙ- από το μακρύ διάστημα που διακόπηκε η δια ζώσης εκπαιδευτική λειτουργία, όπως οι επιδράσεις στην εκπαιδευτική διαδικασία και στην πρακτική άσκηση, στο διδακτικό έργο του προσωπικού, στις προοπτικές των φοιτητριών και των φοιτητών μας, στις σχέσεις διδασκόντων/ουσών και φοιτητών/τριών, αλλά και στην μελλοντική λειτουργία της εκπαιδευτικής διαδικασίας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

Μοιράσου το στο: